top of page
66675_136804249704597_134511333267222_22

ОЛЕГ БЕЗБОРОДЬКО

КОМПОЗИТОР І ПІАНІСТ

Композитор, піаніст, професор кафедри спеціального фортепіано Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, кандидат мистецтвознавства (2010).

    Член Національної спілки композиторів України та Американської спілки композиторів, авторів та видавників (ASCAP). Лауреат Премії ім. Л. М. Ревуцького (2008), Премії ім. М. В. Лисенка (2017), лауреат і дипломант міжнародних конкурсів піаністів в США, Канаді та в Україні, конкурсу композиторів “Gradus ad Parnassum” (Київ) тощо. Стипендіат урядів України, Швейцарії та Університету м. Оттава (Канада).

      Музичну освіту отримав у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського (клас фортепіано проф. І. Павлової, клас композиції проф. Г. Ляшенка), в аспірантурі Консерваторії м. Невшатель (Швейцарія, проф. С. Деферн) та на майстеркласах видатних педагогів-піаністів П. Бадура-Скоди, Дж. Гавілл, Ч. Розена, Н. Фішер, Н. Штаркмана, Г. Черні-Стефанської та інших.

          Виступав соло, з оркестром і в складі камерного ансамблю в багатьох містах України, а також у Швейцарії, Великій Британії, Франції, Канаді, США, Німеччині, Польщі, Росії, Естонії, на Кубі та в інших країнах. Значну частину репертуару піаніста складають твори українських авторів (у тому числі прем’єри творів З. Алмаші, В. Бібіка, О. Грінберга, В. Годзяцького, В. Журавицького, Ю. Іщенка, І. Карабиця, Б. Кривопуста, В. Польової, Л. Сидоренко, В. Сильвестрова, Є. Станковича, О. Шимка, І. Щербакова, О. Щетинського).

У 2020 році компанія «Наксос» видала диск з прем’єрним записом «Концертино» В. Сильвестрова за участю О. Безбородька та Литовського національного симфонічного оркестру під орудою Кр. Линдон-Джі. Диск було відмічено відомим музичним критиком Норманом Лебрехтом як «Диск тижня» та номіновано на International Classical Music Awards.

        О. Безбородько – автор симфонічної, камерної, хорової та популярної музики. Його твори звучать в Україні, США, Швейцарії, Великій Британії, Китаї, Німеччині, Голандії, Данії, Греції, Росії, Фінляндії, Франції, Португалії, Польщі, Литві, Турції, Румунії, Ізраїлі, Сінгапурі, Малайзії, Австралії, друкуються в Німеччині, Великій Британії та Україні, видаються на компакт-дисках в Україні, Литві та США. Серед виконавців – ансамбль нової музики musicFabric, скрипалі Діма Ткаченко, Орест Смовж, Ольга Шелешкова, Кирило Бондар та Люсін Азізян, піаністи Стівен Гутман, Рогліт Ішаї, Дмитро Чоні та Тімоті Хофт, мандоліністка Олена Оленчик, фортепіанні дуети О. Зайцева – Д. Таванець та "New Muse Piano Duo", сопрано Тамара Ходакова, Інна Галатенко та Ольга Кульчицька, флейтисти Сергій Вілка, Станіслав Зубицький та Ігор Єрмак, ансамбль КО НСКУ «Рікошет», ансамблі «Київ-Симфоньєта», «Nostri Temporis», «Solo плюс», струнні квартети «Collegium» та «Cvartet Passione», оркестр Національної опери України, Симфонічний оркестр Національної філармонії України, Національний симфонічний оркестр України, Національний Одеський філармонійний оркестр, Державний естрадно-симфонічний оркестр України, Державний академічний духовий оркестр України, Національний камерний ансамбль «Київські солісти», Національний ансамбль солістів України „Київська камерата”, Симфонічний оркестр Кримської державної філармонії, Симфонічний оркестр Донецької обласної філармонії, Камерний оркестр Рівенської філармонії, Камерний оркестр ARCHI, Камерний оркестр Національної музичної академії України,  Київський муніципальний камерний хор «Хрещатик», диригенти Ігор Андрієвський, Микола Дядюра, Гобарт Ерл, Кирило Карабиць, Георгій Курков, Микола Лисенко, Валерій Матюхін, Мікаел Менабде, Іван Остапович, Наталія Пономарчук, Віталій Протасов, Вікторія Рацюк, Володимир Сіренко, Наталія Стець, Павло Струць, Петро Товстуха, Володимир Шейко та інші. В січні 2015 твір О. Безбородька «Подих лева» став одним з тридцяти творів, обраних з поміж над 1100 заявок на 17-й Фестиваль нової музики в Університеті штату Флорида. В сезоні 2019-2020 О. Безбородька було обрано "композитором в резиденції" Національного Одеського філармонійного оркестра.

    О. Безбородько веде також успішну педагогічну діяльність. Його учні ставали лауреатами та дипломантами національних і міжнародних конкурсів, працюють у Національній музичній академії України, керують музичними школами. Творчості Олега Безбородька було присвячено програми Державного українського радіомовлення, газетні публікації та наукові дослідження. 


Біографія: Bio
bottom of page